مشاور

دکتر سید جعفر احمدی

دکتر سید جعفر احمدی دکترای روانشناسی داشته و به عنوان استاد در دانشگاه تعلیم و تربیه استاد ربانی؛ دیپارتمنت مشاوره و راهنمایی فعالیت مینماید. قبل از آن از طرف دانشگاه نیویورک آمریکا(هانتر کالج ) به عنوان مشاور ارشد تخنیکی در برنامه USWDP با دیپارتمنت مشاوره دانشگاه کابل و همچنین با دانشگاه UMass  در برنامه ماستری دانشگاه تعلیم و تربیه استاد ربانی همکاری داشته اند. وی در حال حاضر برنامه های آموزشی و تحقیقاتی را در موسسه  تحقیقاتی و خدمات روانشناسی بهروان  هدایت می نماید و نقش موثری در رشد و توسعه روانشناسی تخصصی داشته اند.  وی با علاقه به روانشناسی تمام درجات تحصیلی خود (لیسانس، ماستری و دکترا) را روانشناسی خوانده اند. حوزه کاری ایشان در روانشناسی کلینیکی بوده و به عنوان رواندرمانگر و مشاور روانشناس برنامه های مشورتی و آموزشی متعددی در افغانستان داشته اند. ایشان اولین مرکز مشاوره دانشجویی در افغانستان را طراحی و در دانشگاه کاتب اجرا نموده اند. از دیگر فعالیتهای ایشان تحقیقات و آموزش روش تحقیق در افغانستان است. ایشان به مدت دو سال به عنوان مدیر مرکز تحقیقات دانشگاه کاتب مشغول به کار بوده اند. وی در برنامه های تحقیقاتی NCPR در دانشگاه کابل و بخش تحقیقات کمیسیون حقوق بشر، افغانستان هولدینگ گروپ و وزارت صحت همکاری داشته اند. نتایج تحقیقات و فعالیت های علمی ایشان چاپ بیش از ۱۰ جلد کتاب است. بیش از ۲۰ مقاله علمی- تحقیقی ایشان در مجلات علمی تحقیقاتی معتبر بین المللی به چاپ رسیده است. بیشتر مقالات ایشان در زمینه PTSD، اوتیسم ، روانسنجی بوده است.

ایشان سابقه ی درخشان تدریس در دانشگاههای ایران و افغانستان را داشته و اولین کریکولم روانشناسی کلینیکی در دانشگاه اشراق هرات را تدوین نموده اند که میتوان ایشان را بنیانگذار رشته ی روانشناسی کلینیکی در افغانستان دانست. همچنین ایشان در توسعه و گسترش کاربرد آمار و SPSS در تحقیقات علمی و آموزش های عمومی مانند مهارتهاي زندگی و آموزش های  تخصصی  روانشناسی نقش اساسی دارند.

دکتر احمدی به تحصیلات دانشگاهی اکتفا نمی کند و برخی کارگاه های آموزشی مانند مهارت های زندگی، ارتباط بدون خشونت، روش تحقیق  و…..را در کشورهایی مانند هند، نپال و ترکیهٰ مصر و ایران دنبال نموده است و به دنبال ارتقای مهارت ها و دانش خود در زمینه روانشناسی و تحقیقات است.